מרוץ גבעת שמואל – 19.5.23 – להיות נועה קירל

להיות נועה קירל

"גם מקום שלישי זה מכובד, ראי את נועה קירל", ניחמה אותי מראש, עוד לפני שהחל המרוץ, שוש בלייכמן האגדית, שכמובן זכתה במקום הראשון בקטגוריית גיל 70 ואילך.

היה זה לאחר שאמרתי לה שהשנה יש מתמודדות חזקות בקטגוריית הגיל שלי, כך שנראה לי שאין מה לדבר על עלייה לפודיום. שוש העלתה את האפשרות שבכל זאת אזכה במקום השלישי. ובכל זאת, אני רואה בהשתתפות במרוץ גבעת שמואל כמעט חובה מקצועית, משום שהוא נערך בשיתוף אוניברסיטת בר-אילן, מקום עבודתי כמרצה לתנ"ך וחוקרת תנ"ך.

עם שוש בלייכמן - לקראת המרוץ.

עם שוש בלייכמן – לקראת המרוץ.

 

 

 

 

 

 

שמחתי לפגוש את פניה המחייכות של שוש מייד בהגיעי למתחם שבו החל והסתיים מרוץ גבעת שמואל. יריב הסיע אותי בקטנוע עד לפנייה שמאלה לכביש 471, שנחסמה בשל המרוץ. משם הלכתי ברגל והגעתי מהר משציפיתי. כאמור, תחילה פגשתי את שוש. זמן קצר לאחר מכן שמחתי לפגוש חבורה מזוחלי גני תקווה. התברר שהגיעו מהבית ברגל. לו ידעתי, הייתי מצטרפת אליהם.

עם הזוחלים

עם הזוחלים

 

 

 

 

 

 

 

עם זוחלי גני תקווה. מימין לשמאל: יעל שמש, עודד שנברגר, ניר ששון, יוסי אלפסי, גיא העליון.

 

מסע קניות והכנת תירוץ

המרוץ החל והסתיים כמסע של קניות. אבהיר שאיני חובבת קניות, אבל באמת שהייתה כאן הזדמנות טובה להשיג חגורת ריצה, מעיל גשם, נעלי כביש ונעלי שטח. כל אלה דברים שהיו נחוצים לי. שני זוגות הנעליים שלי בלויים וקרועים זה תקופה ארוכה. הדוכנים השווים שהיו במתחם אפשרו זאת.

הוזנקנו בדיוק בזמן. תוך כדי ריצה הרגשתי שהגוף והרגליים כבדים למדי. אולי זה בגלל שהתאמנתי אתמול – גם ריצה וגם חיזוקים; אולי הייתי צריכה לתת לגוף לנוח לפני המרוץ, הרהרתי ביני לביני אך מיהרתי לנזוף בעצמי: את כבר מכינה לך את התירוצים. הזכרתי לעצמי שבאתי ליהנות, גם אם אצטרך לתת עבודה, ושאין בכוונתי לסיים עם הלשון בחוץ. היה במסר הזה משהו מרגיע.

"אלטרואיזם"

לפתע שמעתי קול עליז קורא בשמי. זה היה יואל שטיבל. יש לנו היסטוריה משותפת ארוכה בריצה, מהשנים שבהן התאמננו ב"אנדיור" אצל רן שילון. איתו רצתי ריצה מסכמת לפני מרתון טבריה בגשם שוטף, ריצה שעלתה לי בכמה ימי מחלה; איתו רצתי גם במרתון המדברי הראשון באילת. היה מרענן לפגוש אותו. פטפטנו והתעדכנו תוך כדי ריצה, והשתדלתי שהדיבורים לא יפגעו בקצב הריצה.

יואל ניסה לברר אם יהיה לי פודיום והשבתי שהפעם נראה שלא.

"אלטרואיזם", פסק. "יפה להשאיר גם לאחרים". צחקתי. אלטרואיזם my foot. סתם עייפות החומר.

לקו הסיום הגעתי עם יואל, בחיוך.

עם יואל שטיבל

עם יואל שטיבל (בחולצה הכתומה) ורץ אלמוני חוצץ בינינו

 

 

 

 

 

 

פודיום

החיוך התרחב כאשר התברר לי שבכל זאת יש לי פודיום – מקום שלישי בקטגוריה. במהלך הטקס התברר מדברי עורך הטקס שפחות משלוש שניות הפרידו ביני ובין מי שזכתה במקום השני.
"בוודאי היה ביניהן קרב חתולות", אמר המנחה. מן הסתם לא היה משמיע סטריאוטיפ כזה על גברים.

בכל זאת פודיום. להיות נועה קירל.

בכל זאת פודיום.
להיות נועה קירל.

 

 

 

 

 

 

ההישגים המשמחים של נועה ברקמן

שמחתי מאוד לגלות שנועה ברקמן המקסימה והטבעונית זכתה במקום שני מכלל הנשים. המנחה סיפר בשבחה על שירדה משלוש שעות במרתון ירושלים האחרון. לאחר מכן, כששאלתי אותה על כך, אמרה לי נועה שמה שהכי משמח אותה בכך, הוא שהתוצאה הזאת הייתה "על הדרך", בלי להתכונן ובלי אימונים מפרכים. היא הייתה חצי שנה לאחר לידה וכלל לא חשבה להשתתף במרתון. פשוט הצטרפה לריצות של חברים כדי להתאוורר, וכך מצאה עצמה רצה את מרתון ירושלים ומגיעה לתוצאה שכלל לא כיוונה אליה. נזכרתי בהתכתבות שלי יום קודם למרוץ עם ד"ר קלרינה פריבורקין, שבעקבות פרסום הפוסט האחרון שלי על מרוץ גני תקווה כתבה לי כמה חשוב לזכור את המסר שלפעמים לא צריכים להתאבד על המשימה כדי להצליח. "דווקא כשנהנים מעבודה ונמצאים בזרימה", פסקה, "ההישגים מגיעים מעצמם". הינה לנו דוגמה מצוינת לכלל שקבעה קלרינה, מסיפור מרתון ירושלים של נועה.

גביעים לגיבורות ולגיבורים בכיסאות הגלגלים

חידוש מרגש בטקס היה שגם ילדים עם צרכים מיוחדים שהגיעו במסגרת חברים לרפואה זכו בגביעים. כך גם חיה חמני, שאביה יוסי חמני רץ איתה.

יישר כוח לחיה חמני ולאביה יוסי חמני!

יישר כוח לחיה חמני ולאביה יוסי חמני!

 

 

 

 

 

 

 

 

ולסיום – סיפורו של גביע

למה לעבוד קשה? אפרסם מה שכתבתי בפייסבוק ביום המרוץ:

השבת אבדה – גביע מקום שלישי נשים במרוץ גבעת שמואל

רק בסיום הטקס, לאחר ששבתי לביתי, הבחנתי שבטעות קיבלתי גביע מקום III כללי, במקום גביע מקום III בקטגוריה, במרוץ גבעת שמואל.

בדקתי בלוח התוצאות ואם איני טועה ביקאה מינטמאר מרצי הסמטה הגיעה מקום שלישי מהנשים.

אני לא מוצאת אותה בפייסבוק או ב-144.

ייתכן שהגביע שלי אצלה, אך גם אם לא – אני רוצה להעביר את הגביע למקום שלישי נשים למקומו הנכון והראוי.

מישהי/ו יכול לקשר?

 

ואכן, נמצא מי שקישר ומסר לי את מספר הטלפון של מינטמאר. עדכנתי אותה שכנראה הגביע שלה אצלי ואולי הגביע שלי אצלה. היא השיבה שהגביע שקיבלה כבר אינו אצלה כי היא תרמה אותו לילדים עם צרכים מיוחדים מ"חברים לרפואה" שהיו שם, וששמחו לקבל אותו. התרגשתי מהמחווה והצעתי לה להעביר לה את הגביע שנמצא אצלי, שהוא למעשה הגביע שלה, אך היא השיבה נחרצות שאינה מעוניינת. היא מבחינתה תרמה את הגביע.

אז כעת הגביע של מינטמאר נמצא על מדף הגביעים שלי בתור תזכורת לנדיבות אנושית.

 

"את רואה", הזכיר לי יריב את הקנטותיו, "אמרתי לך לא להסתפק בגביע לקטגוריית גיל ולהביא גביע כללי. הינה זה קרה, בזכותי".

וראש המחלקה שלי, פרופ' יונתן (יוני) גרוסמן, כתב לי על סיפור הגביע: "איזה סיפור נהדר! מאז מציאת הגביע באמתחת בנימין לא שמעתי סיפור כזה יפה על גביע".

Comments

comments

פורסם בקטגוריה ריצה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>