כבר לא "סטודנטית חופשית" – תכנית אימונים ומטרה חדשה

מטרה חדשה בריצה לצד המרוץ אחר הצדק

יצאתי לחופשת קיץ (לא לקנא, ידיי מלאות עבודה גם בלי שאגיע ללמד; או שבכל זאת אפשר לקנא, כי אני נהנית מעבודתי. מקווה שגם אתם), אבל דווקא כעת, אני מפסיקה להיות "סטודנטית חופשית" בכל הקשור לאימוני הריצה.

החודש חזרתי לתכנית אימונים וזאת לאחר שבשבוע שעבר, תוך כדי ריצה אורבנית קבוצתית ברחובות יפו ודרום תל-אביב, קיבלתי החלטה לרוץ את המרתון המדברי באילת, שאותו רצתי בשנת 2014, וזכור לי כחוויה ייחודית.

לפני כן סברתי שאוותר על מרתון השנה, ובכך אקטע רצף של לפחות מרתון אחד בשנה. כתבתי שדי לי במרוץ אחר הצדק שגוזל ממני זמן רב. אין ספק שהמרוץ אחר הצדק הוא המשמעותי והחשוב יותר בעיניי וכפי שכבר דיווחתי – הוא מתנהל בשני מישורים: תביעת הנזיקין שתבע אותי אלעד עדן כערבה לשוכר, בשל נזקים שנגמרו לכאורה לדירת השוכר, ולטענתנו אלו נזקים שלא היו ולא נבראו, ותביעת לשון הרע על סך חצי מיליון ₪ שתבע אלעד עדן אותי, את אישי, יריב גלבוע, ואת אחי הצעיר, אלון שמש, על שהעזנו לפרסם את הסיפור ולהביע את דעתנו על טיב מעשיו.

ובכל זאת, כעת נראה לי שאוכל "להגניב" גם מרתון, למרות המרוץ אחר הצדק. חזרתי אם כן להתאמן, והפעם תחת השגחתו של רן שילון, שהיה המאמן הראשון שלי. חידוש חביב מאז התאמנתי אתו לראשונה הוא שכעת הוא עצמו הפך לטבעוני (מסיבות בריאותיות וספורטיביות), כך שאני לא צריכה להרגיע את "חששותיו" בכל הנוגע לתזונה הטבעונית שלי והוא בוודאי יכול לתת לי "טיפים" קולינריים על סמך ניסיונו האישי.

תכנית האימונים

תכנית האימונים לעת עתה כוללת שלושה אימונים קבוצתיים – ביום שני – Fun Run, ריצה המתחילה בנמל תל-אביב ואין לדעת לאן תגיע ועל כמה ספסלים נקפוץ בדרך. המאמן: רן שילון. כיף גדול! יום שלישי – ריצה בחוף גורדון, כולל ריצה בתוך הים, לעת עתה עדיין בנעליים. המאמן: רן שילון. חוזרים הביתה מלאים בחול ועם חיוך גדול. יום שישי – היום חזרנו ליער בן שמן. הידד! זכינו לראות עדר עזים שחסם את דרכנו בשביל הכחול. המאמן: טל בן דוד. ריצה ביער היא דרך נפלאה לפתוח בה את היום!

ריצה לאורך הסינגל הכחול ביער בן שמן

ריצה לאורך הסינגל הכחול ביער בן שמן

מלבד תכנית הריצות הקלילה לעת עתה, רן קבע לי גם לבצע תרגילי גמישות על בסיס יומיומי (אכן, אני מודעת לכך שהדבר נחוץ ביותר, אך כעת, כאשר זה רשמית בתכנית, לא אסתפק בתודעה אלא אעבור לעשייה; רן – תוכל לרשום לי בתכנית הבאה גם לשתות די הצורך?) וחמישה אימונים בסטודיו C, שאותם ביקשתי ממנו לשלב בתכנית, משום שהאימונים הללו חשובים בעיניי ואיני רוצה לוותר עליהם.

למרות הכול – הסתייגות והבהרת סדרי עדיפות

אז זהו – נקבעה מטרה חדשה, שאני מנסה לעשות לה נפשות בקרב חברי קבוצת "אנדיור": 33 ק"מ במרוץ סובב עמק באוקטובר ("על הדרך" – כך רן), ומרתון מלא בהרי אילת בנובמבר 2016. כך לא ייקטע הרצף של מרתון בשנה.

אבל גם כעת ברור לי שאם אגיע למסקנה שהמרוץ אחר הצדק עלול להיפגע בגלל אימוני המרתון – אוותר על ריצת המרתון ואולי אסתפק בחצי מרתון. עת לכל דבר בחיים, אמר החכם קהלת, עת לרוץ מרתון מדברי ועת לרוץ אחר הצדק, אך אני מקווה מאוד ששתי הריצות הללו תוכלנה להתקיים זו בצד זו.

אחלו לי בהצלחה בכל סוגי המרוצים! :)

Comments

comments

פורסם בקטגוריה ריצה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

4 תגובות על כבר לא "סטודנטית חופשית" – תכנית אימונים ומטרה חדשה

  1. מאת רונית‏:

    ביקשת – קיבלת :) בהצלחה בכול.

  2. מאת משה בן מימון‏:

    שתייה מספקת לא צריכה להיות המלצה של המאמן. הטמיעי זאת בדרך חייך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>