רצים לזכרם – תשפ"א – 14.4.21 – לזכר יעקב ינה אושפיץ וקים יחזקאל לבנגרונד

זו לי פעם רביעית שאני משתתפת במיזם "רצים לזכרם", אך פעם ראשונה שאני רצה בקבוצה, חבורת רצים מקריית אונו. שמחתי לפגוש את אורן וימית, שרצו איתי בעבר ב"אנדיור", וכן את דנה, ריקי, זוהר וגיא, מקבוצתו של מישאל דגן בקריית אונו, שהחלתי להתאמן איתה לאחרונה.

לזכר החלל ניצול השואה והנרצחת הטבעונית מלאת החמלה

לזכר החלל ניצול השואה והנרצחת הטבעונית מלאת החמלה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מקום המפגש שממנו יצאנו ואליו חזרנו הוא גן הגיבורים, לזכר הנופלים.

גן הגיבורים בקריית אונו והצעיר בחבורת הרצים

גן הגיבורים בקריית אונו והצעיר בחבורת הרצים

רצים מקריית אונו בגן הגיבורים, לזכר נופלי כל המערכות ולזכר נרצחי פעולות האיבה

רצים מקריית אונו בגן הגיבורים, לזכר נופלי כל המערכות ולזכר נרצחי פעולות האיבה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עם ההתכנסות, לפני הריצה, נרשם רגע משמעותי: עובר אורח שאל בהתרגשות את זוהר כיצד נקבעת בחירת השמות – אם היא אקראית או שאדם יכול לבחור שם. זוהר הסבירה שהשם הראשון הוא אקראי, נבחר בידי המערכת, ולשם זה ניתן להוסיף שם לפי בחירה. עובר האורח סיפר נרגש שלמד בכיתה עם השם השני שרשום אצלה – עופר חרוש. הם החלו לדבר על עופר ז"ל, וברור היה משיחתם שהוא היה משמעותי בחיי שניהם. מה שהופך את המפגש למיוחד אף יותר הוא העובדה שהוא התקיים בקריית אונו אך עופר ושני האנשים ששוחחו ביניהם וזכרו אותו באהבה הכירו זה את זה בירושלים, העיר בה התגוררו.

זוהר נושאת את שמו של עופר

זוהר נושאת את שמו של עופר חרוש. צילם: אורן מנחם

 

 

 

 

 

 

 

 

 

השנה רצתי לזכר יעקב (ינה) אושפיץ, בן צביה ויצחק. יעקב נולד ב-1930 בהונגריה, היה במחנה ריכוז ואף שרד במחנה ההשמדה אושוויץ שאליו הגיע סמוך לשחרור המחנה, על סף תום מלחמת העולם השנייה. הלב נחמץ מהמחשבה שמי ששרד בשואה נהרג בגיל כה צעיר, 18 בסך הכול, במלחמת השחרור. הדף באתר "יזכור" אינו מציין אם בני משפחתו שרדו בשואה והגיעו אף הם לארץ. יהי זכרו ברוך!

לדף החלל של יעקב ינה אושפיץ:

טוראי יעקב ינה אושפיץ – אתר יזכור (izkor.gov.il)

השם שבחרתי להוסיף הוא שמה של נרצחת פעולות האיבה קים יחזקאל לבנגרונד. קים הייתה טבעונית, פעילה למען בעלי חיים, מאכילת חתולי רחוב, בת זוג ואם אוהבת לפעוט בן שנה. סיימה לימודי משפטים מתוך כוונה להיאבק למען בעלי חיים במישור המשפטי. קים נרצחה באזור התעשייה ברקן. בת 29 הייתה בהירצחה. רועי שפרניק – אקטיביסט נמרץ למען בעלי חיים, ממייסדי "קירות שקופים", בן הזוג של טל גלבוע שטבענה אנשים לרוב – סיפר לי כי כמה שעות לפני שנרצחה קים הוא התכתב איתה. היא הייתה חברת פייסבוק שלו ושל טל, אך הם לא הכירו אישית. הוא כתב לה על פרויקט חדש של העמותה שהקים, והיא בתגובה שלחה לב סגול. יהי זכרה ברוך, והלוואי שמסר החמלה שניהל את חייה יחלחל ללבבות.

 

 

לדף החלל של קים יחזקאל לבנגרונד:

חדר נרות | קים יחזקאל לבנגרונד ז"ל  (btl.gov.il)

 

יהי זכרה ברוך!

אומנם הפוסט הזה מתפרסם באיחור (עומס עבודה), אך למעשה לזכור צריך תמיד.

Comments

comments

פורסם בקטגוריה ריצה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על רצים לזכרם – תשפ"א – 14.4.21 – לזכר יעקב ינה אושפיץ וקים יחזקאל לבנגרונד

  1. מאת רונית שושני‏:

    יהי זכרם ברוך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>