"תן דעתך שלא תקלקל" – מרוץ עמק השלום – 9.4.2021

"ריצה עם ערך מוסף" – הציע פליקס פיסרבסקי בקבוצת הוואטסאפ של קבוצת "אנדיור" וצירף את ההזמנה הבאה:

איך אפשר לסרב להזמנה כזו? מרוץ למען שמירת הטבע!

כאשר התברר לי שיש לי טרמפ (תודה רבה לטל יעקובי!) נרשמתי בשמחה. גם מרוץ שטח, גם חברה מעולה של רצי "אנדיור" וגם מטרה טובה – שמירה על הטבע והנוף. מה עוד אפשר לבקש?

תמונה קבוצתית בתחילת המרוץ

תמונה קבוצתית בתחילת המרוץ. מימין לשמאל: טל, יעל בלה (הכלבה היפה) ודורון, פליקס

 

 

 

 

 

 

לפני שהתחלנו לרוץ שמחנו לפגוש את שי חזן, מארגן המרוץ, שבעבר ארגן בכישרון רב ובהרבה נשמה את מרוצי סובב עמק, והינה הוא רותם את הכישרון הארגוני שלו ואת הנשמה הגדולה למען מטרה חשובה. הלוואי שיצליח, קיוויתי בליבי, עבור עמק השלום, עבור כל האנשים הנהנים מהעמק היפה, עבור בעלי החיים והצמחייה. הלוואי שקולות המחאה שלנו יגיעו לאוזניו ויחדרו לליבו של מקבל ההחלטות – ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי, שהבנתי שיש לו זכויות רבות בנוגע לפיתוח העיר, אך חשוב לזכור שגם על ערכי טבע חובה לשמור.

לשמור על ערכי טבע!

לשמור על ערכי טבע! צילם: פליקס פיסרבסקי

 

 

 

 

 

לא המתנו לפתיחה הרשמית של המרוץ, אלא החלנו לרוץ בסביבות 6:40. מיכל ובלהה, שנפצעה לאחרונה, תכננו ללכת שישה קילומטר, אך בסופו של דבר יופיו של המקום משך אותן למסלול העשרה קילומטר.

פליקס, דורון, טל ואני תכננו לרוץ במסלול ה-20 קילומטר אך לקצר אותו מעט בסיום. בסופו של דבר רצנו (ומפעם לפעם הלכנו) כמעט 19 קילומטר.

מזג האוויר היה מצוין, והאזור שבו רצנו מרהיב ביופיו. "מקום יפה לבנות בו בתים", התלוצץ דורון, והלב נחמץ מהמחשבה שהמקומות הפסטורליים שבהם רצנו עלולים להתכסות שׂלמת בטון ומלט.

"לא לרוץ מהר כי הם עדיין מסמנים את השבילים", אמר טל. רצנו ריצה איטית ומהנה, מתעכבים ליהנות מיפי הנוף וגם לצלם ולהצטלם.

מימין לשמאל: טל, דורון, ראש של בלה, יעל

מימין לשמאל: טל, דורון, ראש של בלה, יעל

 

 

 

 

 

פליקס

פליקס פיסרבסקי

 

 

 

 

 

 

 

לא אוכל! יצור רגיש ומרגיש!

לא אוכל! יצור רגיש ומרגיש!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לרוץ בטבע!

לרוץ בטבע!

 

 

 

 

 

 

 

 

מפעם לפעם הפנה פליקס את תשומת ליבי למקומות שבהם אני אמורה לעבור בריצת המרתון שנרשמתי אליה במרוץ סובב עמק, באוקטובר.

בתחנת הריענון הראשונה פגשנו מתנדבות צעירות ואכפתיות, נועה ועלמה, לבושות בחולצת המרוץ הקוראת להצלת העמק.

נועה ועלמה מעין השופט מתנדבות ונאבקות למען עמק השלום

נועה ועלמה מעין השופט מתנדבות ונאבקות למען עמק השלום. צילם: פליקס פיסרבסקי

כפי שתוכנן מראש, קיצרנו מעט את המסלול. הרי לא היה זה מרוץ רשמי עם מדידת זמנים, וגם איש לא צריך היה להצהיר מראש לאיזה מקצה הוא נרשם, כך שהייתה לנו לגיטימציה מלאה לזייף קלות, והגענו להפנינג. שמעתי את דבריה היפים והנרגשים ימית ארז, תושבת יקנעם, שאמרה בין השאר שהשנה האחרונה (שנת הקורונה) לימדה אותנו ש"כל אדם זקוק למקום שאליו יוכל ללכת ולצאת מדעתו בשלווה". היא סיימה בציטוט סיום מדרש האהוב עליי מאוד: "תן דעתך שלא תקלקל ותחריב את עולמי, שאם קלקלת – אין מי שיתקן אחריך" (קהלת רבה ז).

ואני יוצאת בקריאה נרגשת לראש עיריית יקנעם ולשר הפנים אריה דרעי – תנו דעתכם שלא תקלקלו ותחריבו את עולמו של הקב"ה.

Comments

comments

פורסם בקטגוריה מאבק אקולוגי, מאבק סביבתי, מרוץ עמק השלום, עמק השלום, ריצה, ריצה למען עמק השלום. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

4 תגובות על "תן דעתך שלא תקלקל" – מרוץ עמק השלום – 9.4.2021

 1. מאת רונית שושני‏:

  תמונות יפות ומטרות טובות. והעיקר ריצה מתונה ומרחק סביר.

 2. מאת יריב‏:

  לסימון אלפסי, ראש עיריית יקנעם עילית, יש זכויות רבות בפיתוח יקנעם, כלומר בהרס הטבע באזור יפה זה. הוא ממשיך בניסיונותיו לעשות זאת. ציטוט מהויקיפדיה: "בימים אלו עמל אלפסי ביחד עם ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, ועם רכבת ישראל על הקמת פארק נוסף – פארק תעסוקה, מסחר ובילוי הכולל אטרקציות לילדים." פארק תעסוקה זו לשון מכובסת לאזור תעשייה. יפרוש נא סימון אלפסי מתפקידו, שהרי הוא כבר בן 76 וכבר הזיק מספיק לטבע, ויפנה את מקומו לאדם שלהוט פחות ממנו להחליף שטח פתוח במבנים סגורים לדאבת הדורות הבאים.

  • מאת יעל שמש‏:

   יש מתח מובנה בין רצון לפתח את העיר ובין רצון לשמור על ערכי טבע. צריך לשמור על איזון בין השניים. בכוונה לבנות על עמק השלום נראה שהאיזון הזה הופר. איני קוראת לראש העיר לפרוש אלא לחזור בו מהתוכנית ההרסנית הזו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>