מרוץ בהפתעה – מרוץ כפר אוריה ודה ז'ה וו מרודוס

"יש לכם דה ז'ה וו מרודוס?" שאל אותנו המאמן, רן שילון, לאחר שגילה לנו שהכין לנו הפתעה לבוקר יום שישי האחרון, ואף גילה לנו מהי אותה הפתעה. "לגמרי" השבתי, והסברתי לשמוליק,  שעדיין לא היה ב"אנדיור" בשנת 2014, שבה יצאנו למחנה אימונים ברודוס, מה היה שם ומדוע פוקדת אותי תחושת הדה ז'ה וו: ביום האחרון למחנה האימונים ברודוס רן ארגן לנו בהפתעה גמורה השתתפות בטריאתלון אולימפי, לטריאתלטים שבינינו, או השתתפות במקצה הריצה בלבד, לאחרים, שאינם שוחים או רוכבים, כמותי. והפעם ההפתעה הייתה מרוץ כפר אוריה. כאשר הגעתי בבוקר יום שישי האחרון, עם אורן ושמוליק, לכפר אוריה, אנו, מבחינתנו, הגענו בתמימות לאימון קבוצתי. כך גם שאר חברי הקבוצה.  אולם הופתענו לגלות שמתקיים במקום אירוע ספורטיבי: דואתלון: ריצה של 10 ק"מ ורכיבה של 25 ק"מ. התברר שרן, שהוא חבר של מארגן המרוץ הזה, גלן כהן, הביא את מתאמני "אנדיור" כאורחי המרוץ.

לפני המרוץ - עם סוניה מנדוביץ. צלמת: דליה מיכאלי

לפני המרוץ – עם סוניה מנדוביץ. צלמת: דליה מיכאלי

לאחר ריצת חימום קבוצתית במושב, שגרמה לכך שהערנו את כל הכלבים באזור, והם מצדם העירו את המושב כולו בנביחותיהם הרמות, התייצבנו בשעה 7:00 לתדריך של גלן. למדנו ממנו שהבדואים הבטיחו שיקשרו את הכלבים שלהם לקראת האירוע. התנצלותי בפני הכלבים, אך אולי מוטב שכך. "עלייה מתונה" הגדיר גלן עלייה מסוימת במרוץ, "תגיד את האמת…" הפטיר-הפציר בו אחד ממשתפי המרוץ וגרם לי לצחוק. "בירידה הזו כל שנה נופל מישהו", הזהיר גלן מפני אחת הירידות. "מי מתנדב ליפול הפעם?" נשלחה לחלל שאלת משתתף אחר באירוע. משום מה איש לא גילה רוח התנדבותית אף שנראה לי שלא מעט רצים, ואני ביניהם, חשבו ש"יש סיכוי שאני המתנדב/ת של שנה זו".

 

התדריך של גלן

התדריך של גלן

 

 

 

 

 

 

 

 

גלן אמר בתדריך שבקילומטר השישי תהיה תחנת מים. בהערכת הזמן הסובייקטיבית שלי היה נדמה לי שכבר חלפנו על פני הקילומטר השישי, ותהיתי איך זה שלא נתקלתי בתחנת מים. היה חם והעלייה הוסיפה קושי. שמחתי על כך שרצתי עם בקבוק מים ביד. אני משוכנעת למדיי שלו הייתי תלויה רק בתחנת המים, הייתי חשה מצוקה.  והנה סוף סוף תחנת המים! נהניתי בה ממים צוננים והמשכתי לרוץ בכוחות מחודשים, טוב, לא רק בזכות המים הקרים, אלא גם בשל הירידה שחיכתה לנו מכאן ואילך.

הבונוס הגדול של המרוץ הזה הוא ריצה בשטח, בנוף שקשה למצוא יפה ממנו. הריצה החלה בנוף פתוח שכלל גם צמחי צבר ופרחי עולש עדינים ביופיים, והמשיכה ביער, במראה של פרות רועות ועוד ועוד ריחות ומראות של טבע. בייחוד נהניתי מהריצה ביער (מה גם שצל העצים בחום הזה היה מתת אל מבורכת). "יפה עד כאב" עברה לי בראש מחשבה קלישאתית, אבל כידוע, כוחן של קלישאות הוא שהן אמתיות, ואמתי היה גם הכאב שחשתי בחלק העליון של הבטן, מתחת לצלע הימנית…

הגעתי שנייה מבין הנשים. הראשונה היא רעות, אף היא חברת "אנדיור", הנשואה לאלון, המכונה "זריזי", וכינויה בפי הוא "זריזה" (במלעיל). מאחר שלא נרשמתי למרוץ, ולא הייתי מודעת לכך שניתן היה להירשם גם בבוקר המרוץ, במקום עצמו, ההישג הזה לא זכה להכרה רשמית ולתיעוד. האם זה מצער אותי? כן, אשקר אם אשיב בשלילה, אך מצד שני, כנראה שלו הייתי משתתפת רשמית במרוץ, לא הייתי מצלמת תמונות תוך כדי ריצה, כמו התמונות הללו:

פרה שרוצה להמשיך לחיות

פרה שרוצה להמשיך לחיות

 

 

 

 

 

 

 

 

מרוץ כפר אוריה-אורן ואחרים-הפוך

 

 

 

 

 

 

 

 

מרוץ כפר אוריה-נוף-ב

 

 

 

 

 

 

 

מצד שלישי, אני צלמת גרועה, אז בכל זאת עדיף היה שהייתי נרשמת למרוץ. נו, מילא. הרי אני מנסה להשתייך לבית מדרשו של נחום איש גמזו שלפיו "הכול לטובה".

המרוץ הסתיים במקום שבו החל, במושב כפר אוריה, וכל הרצים – נרשמים ואורחים כאחד – זכו בארטיק. אין כארטיק לאחר מרוץ ביום חם! חזרתי לביתי עם חוויה מתוקה ולא צפויה. כמה כיף להיות חלק מעולם הריצה!

סוניה מסיימת בחיוך שהקטנת התמונה אינה מצליחה לתפוס :(

סוניה מסיימת בחיוך שהקטנת התמונה אינה מצליחה לתפוס :( עוד מעט תקבל ארטיק!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ואסיים בנימה אישית, בעניין שהתלבטתי אם לשתף בו, ולבסוף החלטתי שכן, כי אולי יהיה בכך תועלת למישהו: שבוע המרוץ היה קשה לי מבחינה רגשית, בשל בעיות בריאות של אמי היקרה, שבע"ה תחלים במהרה. שוב גיליתי את שידעתי, ובכל זאת כדאי להיזכר ולהזכיר: הריצה מאווררת ומשחררת, מטעינה באנרגיות טובות שמאפשרות לי לפעול עבור מי שזקוק לי ביתר אפקטיביות. לכן, המלצה שלי – גם בזמנים קשים, כאשר יקיריכם זקוקים לכם – אל תוותרו לחלוטין על תחביבים, ובוודאי לא על תחביב הריצה.

חודש טוב ובריאות טובה!

Comments

comments

פורסם בקטגוריה ריצה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

4 תגובות על מרוץ בהפתעה – מרוץ כפר אוריה ודה ז'ה וו מרודוס

  1. מאת רונית‏:

    על זה ייאמר ריצה לשם שמיים :) לא נורא שלא נרשמת, שכרך הרבה מאוד …

  2. מאת רונית‏:

    וגם רפואה שלמה לאמא שלך. שתצטרף אליך במירוץ הבא :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>