טבעונית למרחקים ארוכים: זכיתי באור מן ההפקר – מרוץ הר איתן, 9.11.2014

"כדאי להשקיע בפנס ראש טוב", אמר לי רן שילון, ומילותיו הדהדו באוזניי כאשר רצתי בהר איתן, מרוץ ערב של 16 ק"מ, ופנס הראש שלי סרב להידלק. שליש מן המרוץ הייתי עסוקה בפנס הראש הסרבן, מנסה שוב ושוב להזכיר לו את תפקידו, במקום שאחווה עד תום את חוויית הריצה בלילה ואתענג עליה. למרבה המזל, הפנס החליט להתעלל בי בעיקר בארבעת הקילומטרים הראשונים של המרוץ, כאשר הרצים היו עדיין סמוכים זה לזה, כך שרוב הדרך זכיתי באור מן ההפקר מפנסי הרצים האחרים. בייחוד שמחתי לרוץ לצד כאלה שהפנס שלהם הפיץ אלומה רחבה וחזקה של אור. בהמשך, כאשר נוצרו מרווחים משמעותיים בין הרצים, הואיל הפנס שלי סוף סוף להידלק ואני נשמתי לרווחה והתחלתי ליהנות יותר מהחוויה של ריצה לילית בטבע. יש בכך משהו מרגיע במיוחד, בעיניי.

"את הטבעונית למרחקים ארוכים" זיהה אותי אחד הרצים, כנראה לפי הכיתוב – "Vegan Runner" בגב חולצתי. "Go vegan!" צעק אלי רץ אחר. היו עוד תגובות להיותי טבעונית, והן כמובן שימחו אותי. רצתי בקצב סביר, לא קרעתי את עצמי, וזכרתי היטב שלמחרת בבוקר אני אמורה להתייצב ביער בן שמן לאימון ריצה של שעתיים, ושאחר הצהריים יהיה לי אימון ריצה נוסף של שעה.

בקילומטר וחצי האחרונים כבה הפנס ונדלק חליפות, ולי לא נותר אלא להתפלל לה' שינחה את צעדיי ויביאני בשלום עד לשער הסיום.

לא רק שתפילתי נענתה אלא שהתברר לי לשמחתי שדי בתוצאה הלא כל כך מרשימה שלי, 1:30:58, כדי לזכות אותי במקום שני כללי ובמקום ראשון בקטגוריית גיל. פעם ראשונה שאני זוכה בגביע בכללי, ולא רק בקטגוריית גיל. אז תודה לכל הרצות התותחיות, בכל הגילים, שלא הגיעו למרוץ ואפשרו לי לזכות, תודה לאישי יריב, שהציע לי להירשם למרוץ הזה, הסיע אותי אליו, ניצל את הזמן לטיול אופניים באזור, ואחר כך חיכה בסבלנות עד שיסתיים הטקס. תודה לרן שילון ולאילן פריש וכן לשאר המאמנים באנדיור על כל אימוני העליות, שהכשירו אותי לרוץ בצורה סבירה את העליות שבמרוץ, ובייחוד תודה לה' ששמר את צעדיי למרות עלילות הפנס.

Photo

צילום: צלם הבית, עומר מנוס

אך מאחר שאין סומכים על הנס, עוד השבוע (לפני מרוץ תנ"ך-תש"ח) אקנה בע"ה פנס ראש טוב, והוא ישרת אותי במרוץ השליחים תנ"ך-תש"ח שיתקיים בחמישי-שישי השבוע, וכן באולטרה מרתון סובב עמק   (61 ק"מ בעמק יזרעאל) שיתקיים בסוף אוקטובר.

כך שבמרוצים האלה לא אזכה באור מן ההפקר ואולי אף אוכל לזכּות רצים אחרים באור מן ההפקר שיקרין הפנס החדש שבכוונתי לקנות.

Comments

comments

פורסם בקטגוריה ריצה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

11 תגובות על טבעונית למרחקים ארוכים: זכיתי באור מן ההפקר – מרוץ הר איתן, 9.11.2014

 1. מאת רונית שושני‏:

  ברכות לאתר החדש. מכל החבורה.

 2. מאת מאשה‏:

  בשעה טובה לבלוג החדש והפרטי. וכבוד לדומיין! וכמובן, כל הכבוד להישג הספורטיבי. באמת יש מירוץ בשם תנ"ך-תש"ח? ופנס ראש טוב – איזה מטעמי שירה אפשר לעשות מצירוף המילים הנפלא הזה! ולגבי זיכוי רצים אחרים מן ההפקר באור שאת נושאת – את זה את עושה כבר מזמן.

 3. מאת יעל שמש‏:

  מאשה המקסימה, תודה מקרב לב על מילים כה משמחות ומלטפות! כן, כן, יש מרוץ בשם תנ"ך-תש"ח, מרוץ שליחים בימים חמישי-שישי הזה. אפשר לומר שגם בו זכיתי מן ההפקר, כי פנתה אלי חברתי ציפי ושאלה אותי אם אני יכולה להחליף מישהי שנפצעה בקבוצה שהתארגנה מטעם העבודה שלה. קפצתי על ההזדמנות :)

 4. מאת עופר‏:

  מזל טוב על הבלוג.
  הנה עכשיו יש לי עוד מקום לעקוב אחרייך :-)

 5. פינגבאק: Removals Company Cheltenham

 6. פינגבאק: hacklink

 7. פינגבאק: cartoon full episodes

 8. פינגבאק: aerial work platforms

 9. פינגבאק: hondrocream

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>